Obywatele na rzecz Demokracji

Demokracja - forma sprawowania władzy, w której źródło władzy stanowi wola większości obywateli

 c
Strona głównaO nasPublicystykaPoradnikDo pobraniaArchiwumWyszukiwarkaKontakt
 
Publikacje

Dobre przykłady - Bytom Odrzański
Dodane: 10 Nov 2014; przez: TIDE

Chcąc wyszukać gminę miejsko - wiejską, w której władze harmonijnie łączą potrzeby obu tych środowisk, na pierwszy plan wysuwa się Bytom Odrzański. Przejazd przez jej obszar cieszy oko, ze względu na szereg zakończonych i pieczołowicie dopracowanych inwestycji, także w niewielkich wsiach.

Aby porozmawiać na temat funkcjonowania samorządu w gminie, członkowie Stowarzyszenia „Obywatele na rzecz Demokracji” spotkali się z władzami Bytomia Odrzańskiego: przewodniczącym Rady – Andrzejem Chmielewskim, wiceprzewodniczącą – Katarzyną Zielonką oraz burmistrzem – Jackiem Sauterem.

Dobre przykłady – Koło Łowieckie „Orzeł”
Dodane: 05 Nov 2014; przez: TIDE

Bardzo ważne jest, byśmy pokazywali to, co w naszym otoczeniu jest dobre. Na naszej stronie rozpoczynamy więc cykl artykułów pn. „Dobre przykłady”, gdzie będziemy promować działania, organizacje, samorządy, grupy nieformalne, które naszym zdaniem, na takie miano w pełni zasługują. Zaczynamy od dobrego przykładu organizacji.

Człowieku, masz prawo wiedzieć!
Dodane: 13 Oct 2014; przez: TIDE

Ilu z nas wie, że istnieje coś, co zwie się „informacją publiczną”? Co to takiego? Każda informacja o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Czyli wszystko to, co dotyczy władzy publicznej oraz wydatkowania środków publicznych. Informacją publiczną są np. faktury zapłacone ze środków publicznych, umowy cywilno – prawne, listy obecności z zebrań wiejskich i wiele, wiele innych informacji, które znajdują się w posiadaniu lub zostały wytworzone przez organy władzy publicznej.

Cała prawda o zadłużeniu gminy Nowe Miasteczko
Dodane: 19 Sep 2014; przez: TIDE

Ostatnio ukazała się wypowiedź burmistrza Nowego Miasteczka w Tygodniku "Krąg" o treści: "Jak przychodziłem do pracy, zastałem gminę zadłużoną..." (Tygodnik Krąg, wydanie elektroniczne z dnia 05.09.2014r. "Szkondziaka "lot" po trzecią kadencję") sugerująca czytelnikowi, że to poprzedni włodarze zadłużyli samorząd. W celu weryfikacji tej wypowiedzi, władze naszego Stowarzyszenia wystąpiły z wnioskiem do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze o przekazanie informacji na temat zadłużenia gminy w roku 2006 (kiedy obecny burmistrz obejmował urząd) i w 2013.

Absolutorium? A co to takiego?
Dodane: 16 Sep 2014; przez: TIDE

Wciąż słyszymy o tym, że rada miasta czy gminy udzieliła, bądź nie udzieliła absolutorium. Spróbujmy więc pokrótce przybliżyć to pojęcie i określić, o co w tym wszystkim chodzi.

Content Management Powered by CuteNews
Administracja
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl