Obywatele na rzecz Demokracji

Demokracja - forma sprawowania władzy, w której źródło władzy stanowi wola większości obywateli

 c
Strona głównaO nasPublicystykaPoradnikDo pobraniaArchiwumWyszukiwarkaKontakt
 
Aktualności

Cała prawda o zadłużeniu gminy Nowe Miasteczko
Dodane: 19 Sep 2014; przez: TIDE

Ostatnio ukazała się wypowiedź burmistrza Nowego Miasteczka w Tygodniku "Krąg" o treści: "Jak przychodziłem do pracy, zastałem gminę zadłużoną..." (Tygodnik Krąg, wydanie elektroniczne z dnia 05.09.2014r. "Szkondziaka "lot" po trzecią kadencję") sugerująca czytelnikowi, że to poprzedni włodarze zadłużyli samorząd. W celu weryfikacji tej wypowiedzi, władze naszego Stowarzyszenia wystąpiły z wnioskiem do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze o przekazanie informacji na temat zadłużenia gminy w roku 2006 (kiedy obecny burmistrz obejmował urząd) i w 2013.

Już następnego dnia otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Ryszarda Zajączkowskiego, prezesa Izby, z której wynika, że w 2006 r. stan zadłużenia Gminy Nowe Miasteczko wynosił 2.682.051,07 zł. natomiast w 2013 zadłużenie to wzrosło, do UWAGA …- 11.351.913,78 zł.

Przedstawmy ten fakt bardziej obrazowo. Dzieląc te liczby przez aktualną liczbę mieszkańców wynika, że  w 2006 roku każdy mieszkaniec gminy (łącznie z dziećmi i mieszkańcami zameldowanymi na pobyt czasowy) miał do spłaty 468,48 zł. zobowiązań samorządu, obecnie każdy z nich ma do spłaty kwotę 2.027,49 zł.  

Więc, jakby nie patrząc, prawdą jest, że gmina poważnie zadłużona jest dopiero TERAZ i problem z wyprowadzeniem gminy z zadłużenia zostawia po sobie nie kto inny, ale aktualna władza. Sobie lub swojemu następcy.

 I jakoś trudno uwierzyć, że nie jest to świadome wprowadzenie społeczeństwa w błąd, a jedynie zwyczajne przeoczenie burmistrza w wypowiedzi dla mediów...

Content Management Powered by CuteNews
Administracja
Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl